Merkezi Uydu Sistemleri - Headend Sistemleri

Headend is a control center in a cable television system where various signals are brought together and monitored before being introduced into the cable network.

It used to be that the cable headend was a compact little area behind the system office with a few racks of equipment to receive and deliver video signals and, if so inclined, the occasional audio channel.

Headend

Headend, SMATV sistemlerinin TV yayınlarının alınıp düzenlendiği merkezdir. Bu yayınlar; uydudan, kablodan, yerel vericilerden ve çeşitli kaynaklardan alınan yayınlardır. Headend ve dağıtım tesisatının oluşturduğu Merkezi Uydu Anten tesislerinde; televizyon kanal başına maliyeti, daire, oda veya televizyon cihazı başına maliyeti bireysel sistemlere göre daha ekonomik olmaktadır.

Hotel, rezidans, toplu konut, site, villa grupları gibi yerleşim merkezlerinde; çok sayıda televizyon yayınının, kamera ve yerel yayınının izlenebilmesinin en sağlıklı yöntemidir.

Daire İçindeki Tüm Odalardan İzlenebilme olanağı vardır

Merkezi TV’de (SMATV) tüm odalara yayın verilir. Yani daire içerisinde birden fazla televizyon varsa, tüm televizyonlardan yayınlar izlenebilir. Örneğin; bir odada maç izlenirken, aynı anda bir diğer odada film izlenebilir. Ayrıca daire içinde daha fazla odaya televizyon yayını vermenin ek maliyeti yoktur.

Bozulma - Arıza Riski Azdır

Merkezi TV (Merkezi Uydu Sistemi - SMATV - Headend) Sistemi 24 saat kesintisiz çalışacak şekilde üretilmektedir. Haliyle bu ürünler bireysel uydu TV çözümlerinin aksine daha dayanıklıdır ve arıza riskleri çok düşüktür.

Çanak Anten Kirliliği Ortadan Kalkar

Merkezi TV (Merkezi Uydu Sistemi - SMATV - Headend) sistemi oteller hastaneler kurumsal firmalar gibi çok odalı birimler için zorunlu bir çözüm olduğu gibi, site ve rezidans gibi toplu konutlar için de büyük kolaylık getiren sistemdir. Diğer TV uygulamaları bina tesisatında karmaşaya yol açacağı gibi, çanak anten kirliliği gibi sonuçları da beraberinde getirir.

Ozan Elektronik,  Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü, Dış İşleri Bakanlığı, İş Bankası Yeni Otomasyon Merkezi, Efes Ankara Bira Fabrikası, Ziraat Bankası Genel Müdürlük ve Eğitim Tesisleri, PTT Genel Müdürlüğü projelerinin deneyimiyle 1996 yılından beri  40.000’e aşkın memnun elit müşteri kitlesine ulaşmış bulunmaktayız.

Merkezi Uydu Sistemleri - Headend Sistemleri ile birlikte Uydu, CCTV, Güvenlik, Personel takip, Seslendirme, İnterkom, Yangın ihbar, Kapalı Devre, Telekomünikasyon ve Fiber optik projelerini başarıyla tamamlamıştır.

Türkiye çapında birçok önemli projelere imza atmaya devam etmekteyiz.

(Ankara Merkezi Uydu Sistemleri) Ozan Elektronik 

Ankara, Türkiye
0 312 441 79 27
ozan@ozanelektronik.com.tr