Merkezi Uydu Sistemleri ve Multiswitch (ÇANKAYA UYDUCU)

Merkezi Sistem
Kullanıcların bir noktadan yapılan yayınları izlemesidir. Merkezi sistem 2 çeşittir;
1.Receiverli sistem

Receiverli Merkezi Sistem 

Receiverli merkezi sistem apartmanlarda; çatılarda veya balkonlarda çanak kirliliği olmasın diye bir çanakla gelen yayınları paylaşılması için gerekli bir sistemdir.

Örneğin: 2 çanaklı sistemde Turksat ve Hotbirt uydularını her receiverdan izleyebilirsiniz.

3 çanaklı sistemde Turksat, Hotbirt ve Digiturk İzlenebilir.Digiturk uydu alıcısı olanlar aynı sekilde Multiswitch uzerinden izlemeye devam ederler.Normal uydu alıcı olanlanlar Vestel, Arçelik, Next, Goldmaster, Sunny, Redline, Dsmart vs Turksat ve Hotbirt üzerinde 2000 civarında kanal izlerler.Buradaki uydular gerekirse değiştirilebilir.

Multiswich sisteminde çanaklar kurulur ve çanaklara quadro lnb takılır bu lnb lerde 4 çıkış vardır, bir alt bant V, iki alt bant H, üç üst bant V, üst bant H olarak yayınlar alınır Multiswitchte de aynı giriş yerleri vardır . Tüm dairelerden gelecek kesintisiz ve bağımsız kablolar bu Multiswitch çıkışlarına bağlanır ve evlerdeki Receiver ler diseqc ayarları  A ve B olarak ayarlanır.

Multiswitchte A giriş ve B giriş vardır A girişe hangi uydu bağlandı ise Receiverdede ona göre ayarlanmalıdır bu şekilde bir veya iki çanak apartmanlarınıza koyarak Multiswitchli Merkezi Uydu Sistemi kullanarak binlerce kanal izlemek mümkün olduğu yanı sıra  balkonlardaki çanak kirliliğinden kurtulmuş olursunuz.

2.Headent Sistemi

Headent Merkezi Sistemi 
Headent merkezi sistem Sitelerde, Otellerde çok kullanıcıların olduğu heryerde kullanılan bir sistemdir. Headent sistemi bir merkeze kurulur.Headent sistemde kanallar sınırlıdır istenilen kanallar kullanıcıları tarafından seçilir sistem kurulur ve bu merkezden tek kablo üzerinden kullanıcılarına bölünerek verilir kullanıcılar evlerinde bağımsız olarak birden fazla TV izleyebilirler.
Headent Sistem merkezinde ne kadar kanal varsa her kanal için bir Receiver var anlamına gelir ve TV tünerlerinde S04 den S41 ve VHF III 5 de 12 bantlar arasında yayın gönderilir evlerde kabloyu direkt TV ye takarak izleme olanağını verir. Sistem bir kere kurulduktan sonra istediğiniz kadar aboneye yayın verebilirsiniz bu merkezden sonra yayın zayıfladığı yerde Yükseltici ile güçlendirerek devam edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler, Anahtar Kelimeler; canak anten uydu kurulumu ankara, Çanak Anten Çankaya, ANKARA TV TAMİR - KAMERA MONTAJ - GÖRÜNTÜLÜ DİAFON - ÇANAK ANTEN KURULUMU-ELEKTRİK TADİLATI- ÇANKAYA, TV UYDU ANTEN TAMİRİ SERVİSİ, çankaya çanak anten servisi, çankaya anten, çankaya uydu, çankaya uyducu, çankaya ıptv, çankaya güvenlik kamerası, çankaya uydu, çankaya uydu servisi, çankaya anten servisi. Kompakt Headent SistemlerModülatörDemodülatör (Receiver) Transmodülatör Sistem Aksesuarları Dağıtım Santralleri / YükselticilerIF-IF Konvertör10 modül için temel Ünite - LAN veri aktarımıPlolyflex, 8 Modül İçin Ana Ünite1 GHz CATV Dağıtım Amplifikatörü, 30dB, 115dBmV, rp 25dBOrtak Anten Yükselticisi 2 Giriş, +30dB (UHF/VHF+S)Merkezi Sistem Filtreli Amplifikatör - CombinerFTA Uydu Alıcılar Mini Uydu AlıcılarCI Modullü Uydu AlıcılarKart Paylaşımlı Uydu AlıcılarCam Modüller